Tesettür Giyimde Eşarp ve Şal Seçiminin Neden Önemlidir?

Tesettür giyimde eşarp ve şal seçiminin neden önemlidir?Tesettür giyim bir bütünden oluşmaktadır. Bu bütünün içerisinde Tesettür elbiseleri, tunikler, pantolonlar, ayakkabılar ve çantalar ne kadar önemli ise tamamlayıcı unsurlardan olan eşarplar ve şallarda o kadar önemlidirler. Eşarplar ve Şallar Tesettür giyim benimseyen kadınların günlük sosyal yaşamları içerisinde kullandıkları en önemli tamamlayıcılardandır. Görünümüne önem veren, giyimde kusursuzluğu arayanlar için eşarp ve şal seçimi önemli kriterlerden biri olmalıdır. Eşarp ve şal tercihlerinde giyilen kıyafetin rengi, şekli ne kadar önemli bir belirleyiciunsur ise ten rengi de o kadar önemli bir belirleyici unsurdur. Elbise ve Şal da ten renginize uygun olmayan bir seçim mutsuz olmanıza neden olabilecektir.

Eşarp ve Şal Seçiminde Ten Rengi Uyumu Nasıl Sağlanır?

Eşarp ve şal seçiminde ten rengi uyumu nasıl sağlanır? Her ne kadar eşarp ve şal tercihlerinde, tercih edilen kıyafetin rengi ön planda olsa da ten rengi de göz ardı edilmemelidir.  Ten renginize aykırı bir eşarp ve şal secimi hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacak, gününüzün kötü geçmesine neden olabilecektir.

Açık ten rengine sahip kadınlar için siyah, füme gibi koyu renkler yanında, yeşil ve yeşilin tonları olan, haki yeşil, asker yeşili gibi renkler daha canlı bir görünüm elde etmelerini sağlayacaktır.

Lila, açık mavi, pembe renk ve tonları içeren eşarp ve şallar, sarışın ve buğday ten rengine sahip bayanlar için tercih ettikleri tesettür giyim ürünleri ile birlikte mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Bu ten rengine sahip bayanların parlak renk tonları ile bezenmiş eşarp ve şallardan uzak durmaları gerekmektedir.

Ten rengi esmer olan bayanlar ise sıcak ve daha açık renklerle bezenmiş eşarp ve şalları tercih etmeliler. Pastel tonları içerir eflatun, tozpembe ve benzeri renkler, ten renginizi ortaya çıkararak, giyim tarzınızda istediğiniz uyum ve mükemmelliği yakalamanızı sağlayacaktır.

Tercih Edilen Tesettür Elbiseye Uygun Eşarp ve Şal Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tercih edilen tesettür elbiseye uygun eşarp ve şal seçimi nasıl olmalıdır? Öncelikle tercih ettiğiniz tesettür giyim tarzınız nedir? Bunu belirlemelisiniz, sizin için elbiseler gibi tek parçadan ibaret günlük kıyafetler mi? Yoksa farklı renklerden oluşan renk uyumu sağlanmış; tunik, pantolon ve eteklerden oluşan birleşimler mi? Tercihiniz tek parçadan ve tek renkten oluşan bir elbise ise eşarp ve şalınınız elbisenizin rengine uygun olmalıdır. Örneğin; Yeşil renk bir elbise tercih ettiyseniz, yeşil renk yada yakın tonlarla bezenmiş eşarp ve şal tercih ede bilirsiniz.  Renk tonları farklı ama birbirini tamamlayan tunik, pantolon, etek tercihiniz ise tuniğin rengi ile uyumlu eşarp ve şal tercih edebileceğiniz gibi,  tercih ettiğiniz her rengi içerisinde barındıran uygun bir eşarp ve şal tercih edebilirsiniz.