Tesettür Giyimde Eşarp Modası

Tesettür denilince akla gelen ilk şey başörtüsüdür. Günümüzde başörtü birçok model ve şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunlara örnek olarak boneler, hazır türban modelleri, şifon şallar, bandana ve penye şallar gibi birçok model ve çeşit bulunmaktadır. Özellikle hazır bone ve şallar günlük yaşamda kolay kullanım ve az zaman harcayarak takabilirsiniz. Çalışan bayanların zamanı tasarruflu kullanılması gerektiği için hazır boneler tesettür giyimde tercihleri arasındadır. Gün geçtikçe de kullanımı artmaya başlamıştır. Özellikle gençler arasında bu modeller çok yaygındır. Tesettür giyimde eşarp modası değişiyor ve özel desenler her sezon görücüye çıkıyor.

Tesettür Giyimde Eşarp ve Bone Kombineleri

Tesettür giyimde kullandığımız eşarpların ve bonelerin muhtevası da çok önemlidir. Eşarbın esnek yapısı sayesinde kırışmaya dayanıklı hava aldıran, insanları bunaltmayan ağırlık yapmayan ve ter çekebilen kumaşı olması ve sık sık yıkandığında tahriş olmayan eşarp tercih edilmektedir. Bayanlar eşarp alırken bunlara da çok dikkat eder. Çünkü bir eşarbı yıllarca kullanmayı isteriz. Eşarpla bir kombin yapılırken eşarp bu kombini daha çok tamamlayıcıdır. Örneğin günlük yaşamda bone ve şallar tercih edilirken eşarplar daha özel günlerde tercih edilir. Kıyafetinizin rengini tarzına uygun eşarp seçmeniz kombinizi tamamlar eşarp kombinleri şu şekilde olabilir. Eşarp bağlama tekniği ile de her gün farklı ve güzel bir kombin yapılabilir. Kıyafetinize uygun dokusu rengi modeli ile kombinize farklı bir hava verir. Spor bir kombin tercih ettiyseniz eşofman ya da rahat bir pantolon bunun üzerine parlak renkli olmayan düz desensiz eşarplar seçilebilir abiye kıyafetler için ise en uygun eşarp türleri ipek ve saten olmalıdır. Çünkü ipek ve saten oldukça gösterişlidir.

Eşarp Seçimi Nasıl Olmalı?

Eşarp seçimi nasıl olmalı? Parlak ve temiz görünen saten ipek kumaşlar kıyafete uygun özel gün ve geceler ile davetlere uygun olacaktır. Çünkü ipek ve saten zaten göz alıcıdır. Dikkatleri üzerinize bu şekilde çekebilirsiniz. Abiyenin üstüne eğer kıyafetiniz çok hareketli, taşlı, pullu ise daha sade eşarp modeli tercih edilir. Eğer kıyafetiniz sade ise bu kombinin patlatmak için eşarbınıza renkli göz alıcı modellerden seçebilirsiniz, bu kıyafeti çok şık bir ayakkabı ve çanta ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bazı kapalı bayanlar bu tarz kombinler ile kapanmayı düşünmeyen birçok kadının da dikkatini çekip onları tesettür giyime yönlendirebilirler. Tesettür giyimde eskiden çok fazla seçenek ve model yoktu. Fakat günümüzde insanların tesettür giyim eğilimleri ile model ve seçenekler çok fazla arttı. Hem rahat hem de şıklık açısından normal giyim tarzından geri kalır yanı yok. Hatta daha çok göz duyuran kıyafetler mevcuttur. Gün geçtikçe de tekstil sektöründe daha da ilerleme kaydedilmektedir. Tesettür gelinlikler, tesettür abiyeler, feraceler, tunik ve pantolon gibi birçok model bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir