Tesettür Giyimde Ferace Modelleri

Tesettür giyimin en önemli parçalarından biri de feracedir. Feraceler yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Daha önce feraceler sadece siyah olarak kullanılırdı. Genellikle yaşlı bayanlarda ve orta yaşlı bayanların üzerinde görürdük. Fakat şu anda her renk ve her çeşit ferace bulmanız mümkün hemen hemen her kadın butik mağazasında bu tarz feraceleri ulaşabilirsiniz. Ferace modellerinde 4 mevsime uygun dış giyim tesettür modası olarak kaliteli kumaş ve ürünlerle ihtiyacınıza uygun olarak birçok mağazada satışa sunulmuştur. Ayrıca genç bayanlarda ferace kullanmaya başlamıştır. Önceden genelde orta yaş grubu ve yaşlılarda gördüğümüz feraceler günümüzde genç kızlar tarafından da daha modernize edilmiş bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Tesettür giyimde ferace modelleri her mevsim için oluşturulmuştur.

Kışlık ferace ve yazlık ferace olmak üzere iki gruba ayrılır. Birkaç örnek verirsek önden fermuarlı feraceler, nakış detaylı feraceler, kolunda ve yakasında taş detaylı feraceler, düğme detayı olan feraceler, belden bağlamalı feraceler, önden gizli düğmeli ferace, kot feraceler, pileli feraceler kolları taşlı kışlık feraceler, lazer işlemeli güpür feraceler, kapişonlu elbise tarzı feraceler, kolu balonlu feraceler, fermuarlı mevsimlik feraceler, pul payet detaylı dantel detaylı feraceler, bağcıklı ferace, kanaviçe işlemeli ferace olmak üzere birçok çeşidi ve rengi mevcuttur. Spor takılmak istiyorsanız yazı detaylı feraceler de hizmetinize sunulmuştur.

Feraceleri Nasıl Kombin Yapabiliriz?

Feraceleri yazın kullanmak istiyorsanız ince ter çekebilen yazlık kumaşlardan rahat kullanabileceğiniz tarz kumaşları tercih edebilirsiniz. Tesettür giyim ürünlerinde yazlık olduğu için açık renkli ve yumuşak kumaşlar seçilebilir ve açık renk olduğu için bunun üzerine de içindeki renklere uygun bir başörtü şal ya da eşarpla kombininizi tamamlayıp, altına topuklu klasik kesim ayakkabı ya da yazlık tarzı düz sandalet veya dolgu topuk sandalet tercih edebilirsiniz. Fakat feracelerin altına klasik topuklu ayakkabılar çok fazla yakışmaktadır. Bayanları daha şık ve daha uzun boylu gösterdiği için size hoş bir görünüme kavuşturacaktır. Feraceleri nasıl kombin yapabiliriz?

Yaz ayları için tesettür giyim ürünleri arasında kot feraceler ince kot kumaştan yapılmış feraceler de hatta elbise görünümünde olup elbiseden daha rahat kullanabilirsiniz. Belden bağcıklı kot önden düğmeli feraceler de genç kızlarımıza çok yakışmaktadır. Kışlık feraceler iste genellikle daha koyu renkli ve kalın kumaşlardan yapılan manto tarzı feracelerdir. Bunlarda kış aylarında hem manto görevi görür hem de istediğiniz şekilde örtünmenizi sağlar. Eğer, kışlık bir feraceniz varsa başka bir manto daha almanıza gerek kalmaz. Onları da uzun topuklu botlarla kombin yapabilirsiniz. Uzun topuk kullanamıyorsanız dolgu topuk botlar daha rahat etmenizi sağlayacak, feracelerin altına bu botlar çok şık duracaktır. Üzerine de kışlık kalın kumaşlı eşarp ya da şal tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir