Tesettür Giyimde Eşarp Veya Şal Kombini Nasıl Olur?

Kombinlerin tamamlayıcıları arasında eşarp, şal, takı, çanta ve ayakkabı gelmektedir. Eşarp ve şal bunların aralarında en çok dikkat çekenidir. Son yıllarda tesettür giyim tekstilin önemli bir bölümünü kaplamaktadır. Genç kızların da tesettüre ilgi duyması birçok çeşitliliği rahatlığı ve kolaylığı doğurmuştur. Şal ve penye bone çeşitleri genelde günlük kullanımlarda spor giyinmek isteyen genç bayanlarda daha çok tercih edilir. Eşarbı ise her yaşta kadın kullanabilir. Günlük hayat için kaymayan buruşmayan eşarplar tercih edilir. Ağır tesettür abiye de örneğin yeşil bir abiye elbisenin üstüne hardal rengi eşarp, mor rengi, krem tonları, pudra rengi, şeftali rengi tonları vizyon renkler kullanılabilir. Tesettür giyimde eşarp veya şal kombini nasıl olur?

Yeşil elbisenin üzerine yeşilin diğer tonlarını da kullanabilirsiniz. Kırmızı bir elbisenin üzerine siyah ,beyaz ,krem ,gri ve tonları kullanılabilir .Eğer elbiseniz düz renkli ise kırmızıyı gümüş rengini hardal sarısını lacivert gibi renkleri de seçebilirsiniz .Pudra rengi,gümüş ,mor füme ,sütlü kahverengi ve vişne çürüğü ,uçuk mavi ,su yeşili gibi renklerde kullanılabilir abiye elbise kombininizi takılar ve çanta ayakkabı ile de tamamlayabilirsiniz.Kapalı bayanlarda kolunuza taktığınız ya da parmağınıza taktığımız bir yüzük bile sizi hoş gösterebilir. Örneğin kolda bir saat ya da detayı kapalı bir bayanın şıklığına şıklık katabilir. Tesettür giyim de tunik ve pantolonlar da özellikle günlük kullanım için çok fazla bulunmaktadır. Bu tunik ve pantolonların üzerine de genellikle şallar tercih edilir.

Eşarp Şal Seçiminde Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Elbise eşarp kombini yaparken cilt tonumuza uyumuna da dikkat etmemiz gerekir. Tesettür giyim de cilt tonunuza uygun eşarp seçmek yüzünüzü daha güzel gösterecektir. Örneğin, esmer bir bayanlar daha çok tatlı renkler, yumuşak renkler, şeftali tonları, pudra rengi gibi çok keskin olmayan renkleri kullanabilir. Eğer açık tenli olanlar yüzü daha canlı gösterecek renkler tercih etmelidir. Buna göre desenli eşarplar tercih edebiliriz, Çiçek desenli olabilir yaz aylarında ise genelde çiçek, desenli eşarplar ya da zıt renklerin de birbiriyle uyumu yakaladığı desenler, geometrik şekilli eşarplar daha klasik görünmek istiyorsanız bu tarz eşarpları tercih edebiliriz. Cilt tonu uyumuna da dikkat edilmez ise kusursuz bir görünüme sahip olmuşsunuz demektir. Bu kombinlerle birçok insan sizden gözlerini alamayacaktır ve tesettür giyimi olan merak gün geçtikçe daha çok artacaktır.

Eşarp Ve Şal Aksesuarları

Tesettür giyimde eşarp ve şal aksesuarları önemli bir kombin ürünündür. İğne ve yaka iğnesi şeklindeki taşlı ve renkli iğneler hem kombinlere uyumu hem de ağır bir görünüm sağlamaktadır. Dikkat çekici broşlarda sade tasarımların tamamlayıcısı olabilir.